5v5 bude Rosa Nocturna

[11. 11. 2020 | 162x přečteno]


Dnes 11.11.2020 k nám na černém koni přijede skupina Rosa Nocturna.
5v5 - právě vydávají nové CD a vy se seznamte s pěti písničkami skupiny Rosa Nocturna.
Rosa Nocturna je brněnská metalová kapela. Umě kombinuje prvky symphonic, folk a power metalu. Ve svých písních klade důraz na zajímavé melodie, bohaté aranže a silné kytarové riffy. Převážně české texty vypráví poutavé příběhy, milostné romány či bájné epopeje. Snaží se předat pozitivní energii nebo zvou posluchače k zamyšlení. Kapela byla založena v roce 2007. Od té doby vydala 4 alba, 4 singly a participovala na mezinárodním kompilačním CD. Dále vydala 6 videoklipů, hraných či kreslených. Na své propagaci a PR začala více pracovat vydáním alba Zapomenuté příběhy v roce 2016, kdy si ujasnila své cíle stát se velkou kapelou a hrát pro co nejvíce lidí.
Vystoupení Rosy Nocturny není jen koncert, ale zážitek. Kromě pódiových rekvizit a kostýmů si kapela zakládá i na interakci s publikem a zve si fanoušky na stage. Odehrála koncerty po celé ČR po boku českých i zahraničních kapel jako Welicoruss, Ador Dorath, Malorshiga, Sagittari, Tezaura a mnoha dalších.
Přestože živě kapela vystupuje v počtu 5 až 7 muzikantů, na svých albech dává prostor i dalším muzikantům z jiných českých kapel. Neomezuje se žádnými hranicemi, styly ani pravidly a rozpoutává doslova muzikálový hudební cirkus.
Významným počinem kapely je historicko-romantický videoklip O lásce, o válce a o krvi, kde jednu z hlavních rolí ztvárnil frontman kapely Týr - Heri Joensen.
Tak dnes v 17 hodin si je užijte na Radiu Ponte Records