5v5 se skupinou MetalCraft

[03. 11. 2020 | 146x přečteno]


5v5 se skupinou MetalCraft.
V úterý 3.listopadu v 17 hodin uslyšíte ty nej pecky skupiny MetalCraft. Bude jich celkem 5.
MetalCraft to je původně pražská a dnes již spíše středočeská kapela. Na přelomu roku 2019 a 2020 oznámila kapela výměnu na postu frontmana. Za mikrofon se postavil ostřílený veterán „Steely“, známý v posledních letech spoluprací s pražskými Judas Priest revival. Kapela stihla ještě na počátku roku natočit v nové sestavě nové verze tří skladeb z debutového alba Cannonbal, které vyšlo v květnu 2019. Stejně jako album, tak i nově nazpívané pecky, se točily ve Studiu Ponte records, pod jehož křídly je MetalCraft bezpečně zaparkován prakticky od svého vzniku.
Z velkých plánů na letošní rok však mnoho nezbylo. Covid-19 hibernoval nejen muziku a kulturu, ale prakticky vše. Přes letní zdánlivé uklidnění kapela stihla pár koncertů, třeba ten s hradeckými Sebastien v jaroměřském Nároďáku nebo skvělé rockové mejdany na koupališti v Zákupech u České Lípy nebo v Křenovicích u Písku. Posledním byl pak koncert na pivních slavnostech v Novém Městě nad Metují. Pak už bohužel nastalo koncertní ticho a na všech plakátech se objevilo ono nehezké slovo „zrušeno“. Pražskou premiéru nové sestavy odkládali a rušili dokonce třikrát za sebou. Koncert s německými HumanZoo a spřátelenou olomouckou partou Black Tiger se posunul na květen 2021 a stejně tak dopadly i další akce. MetalCraft se naštěstí objevuje v éteru na vlnách Radia Ponte a několika dalších i celoplošných radií. Na konci roku by měl vyjít rozhovor a recenze alba v anglickém prestižním hudebním magazínu Fireworks i včetně skladby „Two Sides of the Coin“ na kompilačním CD, které je přílohou, ke každému číslu.
V současné době kapela pilně zkouší a pracuje na novém materiálu. Nový parťák „Steely“ se zapojil do tvůrčí práce a vypadá to víc než dobře. Rádi bychom směřovali ke druhému albu v příštím roce. Tak snad nebude současné temno a ticho trvat věčně a MetalCraft Vám svůj nový program bude moci v dohledné době ukázat i na živo.
MetalCraft:
Steely -zpěv
Junior – basa a zpěv
Tom Corpse -kytara a zpěv
Martin -bicí
A co od nich dnes v pět odpoledne uslyšíte? Budou to tyto songy:
TWO SIDES OF THE COIN
CANNONBALL
SHE’S LIKE A LOADED GUN
A z původního alba Cannonball:
WHEN THE STARS ARE FALLING DOWN
I DON’T WANNA LIVE IN PARADISE
Poslouchejte Radio Ponte Records a jestli máte pět písniček, tak není problém, abychom i Vám zahráli 5v5.