Vesper chrlí další pecky a dělá vlny!

[12. 09. 2023 | 283x přečteno]


Vesper chrlí další pecky a dělá vlny!
Kutnohorská hard-popová kapela Vesper více než rok pracovala na svém sedmém řadovém albu. K patnáctiletému výročí existence, jež oslavila v loňském roce, se rozhodla nadělit dárek nejen sobě, ale především věrné fanouškovské komunitě. Album Nová vlna se starým obsahem je pojaté velmi netradičně.
Od června roku 2022 Vesper pod producentským vedením Ondry Škocha tvrdě makali na nahrávání nových verzí svých songů z let minulých. „Když jsme koncept alba představili Petru Korálovi, jehož si vážíme jako sofistikovaného hudebního kritika, řekl nám, že je to taková bestofka naruby,“ směje se kapelník Milan Jahodář. Faktem je, že z jedenácti oficiálně uvedených skladeb je jen jedna zcela nová. Všechny ostatní jsou zásadně po novu producentsky uchopené písně z let minulých. „S Ondrou Škochem se nám výborně spolupracovalo už na naší minulé desce, která nesla název VI. A tak nebylo jiné volby, než se pokusit s jeho pomocí vytěžit maximum i ze skladeb, kterým se v minulosti z naší strany nedostalo náležité péče,“ glosuje klávesista, zpěvák a autor několika vesperáckých hitů Pavel Ladra.
Název novinky odkazuje na nové zpracování starších vesperáckých písní, ale zároveň připomíná čtyřicáté výročí vydání nechvalně proslulého článku v komunistické Tribuně lidu, který v roce 1983 znamenal stopku pro celou tehdy slibně se rozvíjející českou novovlnou hudební scénu.
Přestože kapela Vesper, jak o sobě tvrdí, je plná staromilců, a proto tvrdošíjně vydává svou hudbu na fyzických nosičích, je prezentace vesperáckých písní na všech nejznámějších a nejdůležitějších streamovacích platformách samozřejmostí.
Hard-popová kapela Vesper má na svém kontě sedm řadových alb a deset oficiálních videoklipů. Existuje od roku 2007 a většina členů má kořeny na Kutnohorsku. Poslední rok fungovala na českou scénu poměrně netradičně - bicí party obstarával sampler, kterému kapela dala jméno Dr. Cyril Rambajz, ale v současnosti se na postu bubeníka objevuje stále častěji vynikající muzikant Lukáš Kučva.
A Radio Ponte Records přeje super poslech.